Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów. Poradnik dla chorych

Okładka publikacji
Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów. Poradnik dla chorych

Jarosław Niebrzydowski

13.10 PLN

Cena detaliczna 14.90 zł.

Zaoszczędzasz 1.80 zł.

10.65 zł. (netto)

in_stock

Wersja papierowa dostępna tutaj

Data wydania2012-06-20
Językpl
Liczba stron61
WydawcaPsychoskok
ISBN978-83-63548-00-1

Gdy podczas wizyty specjalista reumatolog w Wielkiej Brytanii stwierdza, że pacjent ma zapalenie stawów, to od razu wręcza mu informator o chorobie i zasadach leczenia. Następnie, po wyjaśnieniu podstawowych rzeczy, proponuje lek, którym pacjent powinien być leczony. Jednocześnie chory otrzymuje informator o tym leku. Nie jest to ulotka, jak w opakowaniu leku, pisana dla wszystkich przez firmę farmaceutyczną tylko informacja opracowana przez specjalistów reumatologów dla chorych z chorobami reumatycznymi, a więc bardziej precyzyjna i dopasowana do sytuacji. Wiele leków stosuje się w różnych chorobach, w odmienny sposób i często w innych dawkach. Tak więc informacje załączone w ulotce zamiast cokolwiek wyjaśnić, powodują tylko dodatkowy stres u chorego, często strasząc lub wprowadzając w błąd.

Autor Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów. Poradnika dla chorych - Jarosław Niebrzydowski to lekarz specjalista reumatolog, który chorobami układu kostno-stawowego zajmuje się prawie 30 lat. Przez kilka ostatnich lat pracował w Wielkiej Brytanii. Zasady, o których pisze Autor, obowiązują w leczeniu i diagnostyce zapaleń stawów w całej Europie Zachodniej, USA, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Japonii i wszystkich innych wysoko rozwiniętych oraz bogatych państwach na świecie. Opierają się na wynikach badań naukowych, uznanych przez wszystkich wybitnych specjalistów na świecie. Nie ma tu miejsca na własne widzimisię i wierzenia ludowe oraz zasady – „Bo ja tak myślę” lub „Bo mnie się tak wydaje” oraz opinie typu „Bo kiedyś miałam jednego pacjenta, co...”.


Wróciłem do Polski ze względów rodzinnych kilka miesięcy temu i podjąłem pracę w poradni reumatologicznej. Szok, jaki przeżyłem, po zetknięciu z tzw. rzeczywistością tu na miejscu, zmusił mnie do szukania pomocy dla moich pacjentów. Większość chorych w Polsce ma bardzo słabe rozeznanie w celach i zasadach leczenia zapalenia stawów. Próbowałem znaleźć jakieś łatwo dostępne informacje pisane specjalnie dla nich. Niestety nie ma w Polsce żadnych poradników ani informatorów dla pacjentów z chorobami reumatycznymi.
Jarosław Niebrzydowski

Wyjatkowa pozycja dla chorych na zapalenie stawów

Ocena

Co do poziomu i opisu leczenia to jestem w szoku po tej lekturze. Niestamowicie dobry poradnik. Czyta sie jak powiesc. Potem trzeba wrócic i zaczac od nowa. Bardzo duzo waznych informacji i sposobów leczenia opisanych krok po kroku, tak ze kazdy wszystko zrozumie. Naprawde warto go miec w domu.

Szczepan
(anonimowy)

Poradnik ekstra klasa

Ocena

Najlepsze wydawnictwo w Polsce o reumatoidalnym zapaleniu stawów. Prawdziwy profesjonalizm i najbardziej aktualne wiadomości o leczeniu. Polecam.

Maria Wolak
(anonimowy)

Jak leczyć zapalenie stawów

Ocena

Wspaniały poradnik. Wyjaśnia wszystko co każdy chory powinien wiedzieć o chorobie. Tłumaczy co i jak należy leczyć. Najważniejsze jakie leki i w jaki sposób należy przyjmować aby się wyleczyć. Poza chorymi powinni tego nauczyć się też lekarze. Poradnik jest napisany bardzo prostym językiem i każdy zrozumie co i jak należy leczyć. Można samemu sobie poprawić dawki leków lub jak zobaczycie, że3 lekarz źle was leczy - zmienić lekarza. Nadzieja dla chorych ! Zamiast tylko leków przeciwbólowych i sterydów prawdziwe leczenie.

Stanisław
(anonimowy)

Jedyny prawdziwy poradnik. Wszystko wyjasnia dokladnie. Sam mozesz sobie skorygowac dawke !

Ocena

To powinna byc przymusowa lektura dla wszystkich lekarzy ! Dzieki tym wskazówkom mozna zmienic caly przebieg choroby. Na razie wiekszosc lekarzy mówi ze choroba jest nieuleczalna i maja spokój bo chorzy niczego od nich nie wymagaja. Obowiazkowa lektura dla kazdego chorego. Jak masz chorego na RZS w rodzinie to wydaj kilkanascie zlotych i wydrukuj mu poradnik. Bezcenne. Warte kazdych pieniedzy.Jasne proste opisy pisane przez reumatologa z duzym doswiadczeniem w UK.

Agatta
(anonimowy)

Dla wiekszości chorych jest to szok gdy dowiadują się, że większość leków, które biorą nie leczy ich choroby.

Ocena

Natomiast leki leczące, ze względu na brak odpowiedniej informacji zazwyczaj przyjmują w zbyt małych dawkach. Jestem pacjentką doktora od czasu jego powrotu do Polski i zarówno ja jak i większość jego pacjentów po latach cierpienia teraz mam remisję choroby czyli nie mam żadnych dolegliwości i czekam na moment kiedy będę mogła zaprzestać leczenia. Po latach opowieści, że choroba jest nieuleczalna okazało się, że wystarczy zmienić lek lub brać dwa razem ( poprzednio miałam oba ale każdy oddzielnie i w małych dawkach) aby czuć się jak zdrowa i odzyskać nadzieję na pełne wyleczenie. Poradnik jest napisany w łatwy sposób i każdy może sam wszystko zrozumieć. Przydałby się każdemu lekarzowi, a nie tylko chorym. Polecam. To jest szansa na pożegnanie się z chorobą.

Joanna
(anonimowy)

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach ? Podaj swój email

 
N e w s l e t t e r

Zapisz się na nasz newsletter a otrzymasz najświeższe informacje dotyczące promocji w księgarni.